Žingsnis po žingsnio

Golfo ir sporto įranga, gamykla, operatorius, surinkimo linija

 

 

John Deere vejos priežiūros mašinų gamykloje Šiaurės Karolinoje (JAV) nauja surinkimo linija yra tokia saugi, intuityvi ir paprasta naudoti kaip žaidimo takelis. Šioje linijoje gaminamos sunkioms sąlygoms skirtos ir nešiojamosios vejapjovės. Prireikė trejų metų šiai pagal specialų užsakymą kuriamai linijai suplanuoti, nors buvo remiamasi paprasta įžvalga: kuo lengvesnis procesas, tuo geresnis rezultatas.

Golfo ir sporto įranga, gamykla, operatorius, ekranas

Naujoje linijoje operatoriai gali prieiti prie bet kurios vietos ir tiksliai žino, ką turi daryti. Kompiuterio monitoriuje rodoma, ką reikia daryti toliau, o pasirinktomis spalvomis nurodoma, kurių dalių jiems reikia. Baigę darbą jie turi užpildyti kontrolinį sąrašą, prieš įrenginiui pereinant į kitą etapą. Todėl iš esmės nelieka galimybių padaryti žmogišką klaidą.

Golfo ir sporto įranga, operatorius, portretas

KOKYBIŠKAS DARBAS, KOKYBIŠKAS REZULTATAS

O kaip dažnai reikėdavo įdėti daug sunkaus darbo, kol viskas tapo taip paprasta. Gamybos inžinierius Timas Mantonas su kolegomis vos per dvi dienas išardė visą surinkimo liniją, o per mažiau nei keturias savaites – surinko naują. Šio proceso metu jie įrengė maždaug 250 naujų komponentų, kurie ‘apsaugo nuo klaidų’ – nuo vaizdo kamerų iki integruotų sukamųjų įrankių ir radijo dažnių nustatymo jutiklių.

Gera mašina padeda operatoriui gerai atlikti savo darbą. Kaip ir gera surinkimo linija.

TIM MANTON,
MANUFACTURING ENGINEERING MANAGER

Siekiant nustatyti bet kokias neišspręstas kokybės problemas prieš vejapjoves išvežant iš gamyklos, taip pat buvo pertvarkyta paskutinio gamybos etapo patikros procedūra. Dėl naujo skaidraus ir nuo pradžios iki pabaigos atliekamo kokybės kontrolės etapo klientai gali dar labiau pasikliauti, kad gaus kokybe ir verte išsiskiriančius gaminius, ko jie ir tikisi iš John Deere.

Golfo ir sporto įranga, TechControl monitorius, operatorius, iš arti