DIDINGA GOLFO ŽAIDIMO AIKŠTELĖ

Gleneagles, golfo aikštynas

 

Vienas geriausių žaidėjų profesionaliojo golfo istorijoje Lee Trevino puikiai pasakė apie Gleneagles: “Jei danguje taip pat gerai kaip čia, tikiuosi, kad dar liko nerezervuotų žaidimo laikų.”

Gleneagles, golfo aikštynas

Kai Gleneagles viešbutis pirmą kartą atvėrė savo duris 1924 m., didingo kraštovaizdžio žemės valda centrinėje Škotijos dalyje buvo apibūdinta kaip ‘aukštikalnių Rivjera’.

Šiandien Gleneagles yra ne tik viena iš labiausiai prestižinių golfo žaidimo vietų, kurioje yra trys čempionatams skirti golfo aikštynai – Karaliaus, Karalienės ir PGA Centenary – tai ir didinga golfo žaidimo aikštelė, kurią turėtų atrasti įvairaus amžiaus žaidėjai. Lankytinos vietos yra penkių žvaigždučių viešbutis, apdovanojimus laimintis SPA ir vienintelis restoranas Škotijoje, turintis dvi Michelin žvaigždutes.

Išsidėsčiusi 850 akrų teritorijoje su išsiskiriančiais Ochlo kalvų vaizdais, Perto grafystės žemės valda 2017 m. prabangaus Telegraph kelionių žurnalo Ultratravel skaitytojų buvo pripažinta geriausiu golfo kurortu pasaulyje šešerius metus iš eilės – tai beprecedentis atvejis. 2017 m. ji taip pat buvo įvardyta kaip geriausias Škotijos viešbutis / kurortas dabartiniuose golfo kelionių apdovanojimuose, išlaikydama šį titulą ketverius metus iš eilės.

Gleneagles, logotipas

IDILIŠKAS GOLFO KRAŠTOVAIZDIS

Gleneagles golfo aikštynai, nors ir esantys ne prie jūros, panašūs į senesnius golfo aikštynus Škotijoje tuo, kad jie įkurti ant smėlio ir žvyro, kurie buvo sunešti galiausiai ištirpus paskutiniam ledynui prieš maždaug 15 000 metų, išlikus ilgiems kalvagūbriams, kalvoms plokščiu viršumi ir uždaroms dauboms. Jamesas Braidas, vienas iš didžiųjų golfo žaidėjų, pavertė šį dramatišką kraštovaizdį į Karaliaus ir Karalienės aikštynus, sukurdamas idilišką golfo kraštovaizdį.

PGA Centenary aikštyne, kurį suprojektavo Jackas Nicklausas – jis pavadino jį “gražiausiu sklypu pasaulyje, su kuriuo kada nors teko dirbti” – vyko 2014 m. Ryder taurės varžybos. Šiame aikštyne 2018 m. taip pat vyko pirmosios pasaulyje bendros vyrų ir moterų varžybos – Europos golfo komandų čempionatas, po kurio 2019 m. surengtas didžiausias moterų golfo renginys – Solheimo taurė.

Visame aikštyne dirbant beveik 1000 žmonių, mokymai ir tobulėjimas yra esminiai dalykai, siekiant užtikrinti, kad visas personalas supranta turimą atsakomybę toliau rūpinantis Gleneagles paveldu. Tai atsispindi naujoje vejos priežiūros stipendijų programoje, devyniems laimingiesiems suteikiant šansą tapti visiškai kvalifikuotais vejos prižiūrėtojais, ir užtikrinama, kad vyresniųjų vejos prižiūrėtojų žinios būtų perduodamos kitai kartai.

Gleneagles, vejos prižiūrėtojas, portretas

SVAJONĖS IR GALIMYBĖS

Golfo aikštynų ir žemės valdos valdytojas Scottas Fenwickas, kuris yra ilgiausiai Gleneagles dirbantis darbuotojas, pradėjo dirbti kaip mokinys vejos prižiūrėtojas 1980 m. liepą, būdamas 16 metų. Scottas, kuriam pirmos skirtos užduotys buvo grėbliu išlyginti išmušimo aikšteles ir išmokti naudotis vejapjovėmis, dabar vadovauja Gleneagles stipriai 57 vejos priežiūros ir sodininkystės darbuotojų komandai.

“Turėjau svajonę tapti profesionaliu golfo žaidėju, tačiau taip neįvyko, ir aš suvokiau, kad karjera vejos priežiūros srityje yra puikus būdas būti susijusiam su šiuo sportu”, teigia jis. “Per daugelį metų užsiimdamas vejos priežiūra galėjau keliauti po visą pasaulį, nes tai tokia profesija, kuri suteikia tiek daug įvairių galimybių.”

“Vejos priežiūra nėra tik žolės pjovimas – tai sudėtingas mokslas ir didžiulis menas. Rengiant čempionatams skirtus aikštynus, būtinas didelis meistriškumas, žinios ir nepaprastas atidumas smulkmenoms, norint greitai sukurti patikimą aplinką, ko tikisi šiuolaikinis golfo žaidėjas. Tai sunkus darbas, bet kartu ir teikiantis pasitenkinimą būnant didelės komandos nariu ir rengiant aikštynus, kurie pripažįstami visame pasaulyje.”

Vejos priežiūra nėra tik žolės pjovimas – tai sudėtingas mokslas ir didžiulis menas.

SCOTT FENWICK,
GLENEAGLES GOLF COURSES AND ESTATE MANAGER

“Gleneagles didžiuojasi tuo, kad užima lyderio poziciją golfo srityje ir visada siekia naujų būdų, geriausios praktikos ir aukščiausio lygio klientų aptarnavimo, norint mūsų klientams ir nariams suteikti įsimintiną patirtį, kuriai niekas neprilygtų.”

TECHNOLOGIJOS SVARBA

“Svarbiausia rasti tinkamą pusiausvyrą tarp įprastų vejos priežiūros būdų, pasitelkiant žinias ir patirtį, sukauptas per daugelį metų, ir efektyviausių darbo metodų tobulinimo, naudojantis patikima pažangiausia technologija.”

“Hibridinių elektrinių žoliapjovių pritaikymas, palydovinių orientyrų ir telematinės mašinų parko valdymo sistemos, skirtos vejų priežiūrai, pavyzdžiui, pristatomos John Deere naudojantis atstovų tinklu, – visa tai reiškia, kad galime tikėtis išlaikyti pirmaujantį Gleneagles vaidmenį Europos ir pasaulio golfo rinkoje.”

Gleneagles, golfo aikštynas