Mokymai pristačius mašiną užtikrina patikimą kliento darbo pradžią

timo-aikala-johnny-granvik-emil-granvik

Naujos miško mašinos atvykimas į medienos ruošos vietą visada yra svarbus įvykis. Nesvarbu, ar tai pirma kliento John Deere miško mašina, ar medienos ruošos įmonės, ilgą laiką pasitikinčios šiuo prekių ženklu, naujausias pirkinys – sėkminga naudotojo patirtis ir našus darbas užtikrinami pasitelkus John Deere mokymų pristačius mašiną patirtį.

Kiekvienos naujos John Deere miško mašinos, pagamintos Joensū gamykloje, atvykimas į darbo vietą yra svarbus įvykis, kuris nėra vien tik jos paleidimas dirbti. Tai gali būti pirma naujo kliento John Deere mašina, naujausias rangovo, kuris jau dešimtmečius naudoja žalias mašinas, pirkinys arba bet koks kitas atvejis. Jie visi turi vieną bendrą dalyką – pirmoje medienos ruošos vietoje darbą pradeda su John Deere miško mašinų regioniniu instruktoriumi.

Nauja pažįstamos formos mašina  timo-aikala-johnny-granvik

Įmonė Granvikin Metsätyö Oy jau daugiau nei keturis dešimtmečius užsiima medienos ruoša, taip pat turi patirties su John Deere. Šiuo metu įmonė turi septynias medienos ruošos grandines, o pagrindinis prekių ženklas akivaizdžiai yra John Deere. “Per praėjusius metus atvyko penkios naujos John Deere mašinos; naujausia yra 1170G mašina su H424 pjaunamąja”, – praneša vykdomasis direktorius Johnny Granvik.

Ar tikrai reikalingi mokymai pristačius mašiną, kai prekių ženklas jau yra pažįstamas? Ar negalite tiesiog nuvaryti mašinos nuo priekabos ir pradėti medienos ruošos darbų? “Jos iš tiesų atgabenamos paruoštos darbui, bet mes vis tiek apžvelgiame galutinius sureguliavimus. Naujas mašinas nustatome taip, tarsi jos būtų tokios pačios formos kaip kitos mūsų mašinos, kad prie jų pripratę operatoriai galėtų pradėti su jomis dirbti kuo lengviau”, pažymi Granvik.

Tikslus sureguliavimas arba visapusiška apžvalga

Šiuo atveju konkrečiai kalbama apie tikslų naujos mašinos sureguliavimą, TimberMatic žemėlapių sistemos integravimą į turimą kliento paslaugą ir naujų funkcijų apžvalgą. Regioninis instruktorius Timo Aikala ant pjaunamosios sumontuoja antrą matavimo ratą ir sukalibruoja tinkamą pjaunamosios hidraulinį slėgį. Pagalandus peilius darbui, mašina yra paruošta važiuoti į mišką galutiniams reguliavimams ir matavimo įrangos kalibravimo patikrai atlikti. “Klientai, kurie jau naudojosi John Deere miško mašinomis, paprastai nori, kad nauja mašina turėtų tokias pačias funkcijas ir judėtų taip pat, kaip ir ankstesnė. Taip pat apžvelgiame mašiną ir atkreipiame dėmesį į bet kokius pasikeitimus, palyginti su ankstesniu modeliu. Paprastai tai trunka apie tris valandas, tuomet mašina būna paruošta medienos ruošos darbams”, – paaiškina Timo Aikala.

"Su naujais John Deere klientais kruopščiai apžvelgiame tiek technologijas, tiek įvairius nustatymus ir funkcijas",
– Timo Aikala

“Su naujais John Deere klientais kruopščiai apžvelgiame tiek technologijas, tiek įvairius nustatymus ir funkcijas”, – tęsia Aikala. “Tam skiriama daugiau laiko ir, ypač kai tai miško mašina, dažnai pravartu vėliau užsisakyti antrą mokymų dieną, kad galėtume aptarti visus dirbant iškilusius klausimus.”

Net ir maži pasikeitimai turi reikšmės

Tony Rintala, kuris dirba rangovu Granvikui, yra naujesnio kliento pavyzdys. Rintala taip pat yra susipažinęs su ankstesniais John Deere medvežiais,  tačiau tai pirmas įsigytas visiškai naujas John Deere 1510G medvežis. “Paskutinę mašiną vairavau 11 000 valandų; per tą laiką daug kas galėjo pasikeisti. Taigi, nors naujoji mašina iš esmės pažįstama ir, aišku, žinau, kaip ją valdyti, buvo naudinga apžvelgti visą mašiną su instruktoriumi ir atnaujinti savo žinias”, – sako Rintala. Instruktorius taip pat turi naujausią informaciją apie smulkius technologijų aspektus, kurie galėjo būti atnaujinti naujai pristatytoje mašinoje; apie juos svarbu žinoti ir operatoriui.

Praktiškai tiesiai prie darbo  tony-rintala-timo-aikala

Mokymų turinys skiriasi atsižvelgiant į individualius kliento poreikius, taip pat apima praktines technines priemones, kurios turi būti įgyvendinamos su klientu tik vietoje, kai mašina perduodama.

Pirmas tikrinimo matavimas baigtas, o rezultatas yra 0,79 %, vertinant iš teigiamos pusės. Tai kelia malonią nuostabą: “Mašinos atvyksta iš gamyklos su tiesiog neįsivaizduojamu tikslumu”, – sako Eemil Granvik, kuris atsakingas už Granvikin Metsätyö techninę priežiūrą. Tai rodo nuodugnaus bandymo gamykloje naudą. Johnny Granvik sutinka, kad mašinos parengtis yra aukšto lygio. “Šiose mašinose labai mažai yra ką reguliuoti. Matavimas ir žymėjimas spalvomis buvo visiškai tikslūs. Apskritai, pirmas bandymas dirbti šia mašina yra labai geras”, – sako Granvik, kartu su Timo Aikala nuėjęs prie nukirstų keliasdešimt kamienų stove, daugiausia eglių.

Gera pradžia garantuoja naudą visiems

Galiausiai, atėjo metas užpildyti ir pasirašyti naujausios Granvikin Mets’tyä John Deere miško mašinos pristatymo ataskaitą. Timo Aikala, kuris jau devynerius metus yra John Deere regioninis instruktorius ir prieš tai daug metų dirbo su miško technika, sako, kad mokymai pristačius mašiną akivaizdžiai naudingi kliento ir mašinos ateičiai. “Per mokymus pristatę mašiną patikriname, ar mašina veikia taip, kaip turėtų. Taip pat įsitikiname, kad operatoriui patogu naudoti naujas funkcijas ir jas galės naudoti kuo efektyviau”, – paaiškina Timo. Be to, tuo pačiu metu pasitariama su klientais, ar yra kokių nors pasiūlymų dėl patobulinimų, kuriuos būtų galima atlikti. “Svarbiausia, kad klientas galėtų greitai pradėti dirbti mašina miške. Tai abipusiškai naudinga situacija”, – užbaigia Timo Aikala. Johnny Granvik su tuo sutinka ir neslepia savo pasitenkinimo žalių miško mašinų našumu: “Rasti ką nors, ką būtų galima patobulinti tokioje geroje mašinoje – nėra lengva užduotis.”