Joensu miško mašinų gamyklos vaizdas

Miško technikos gamykla

Joensu mieste, Suomijoje

Key flag1972 metais Joensu mieste Suomijoje Rauma-Repola atidarė technikos dirbtuves. Vienas svarbiausių šio regiono konkurencinių pranašumų buvo ir tebėra kvalifikuotų ir motyvuotų darbuotojų gausa. Be miško technikos Joensu gamykloje buvo gaminami ekskavatoriai, greideriai ir volai, taip pat sietai ir tiektuvai smulkinimo įrangai. Gamykla taip pat vykdė kitų Rauma-Repola'os gamyklų užsakymus.

Gamybos linija Joensu gamykloje

Gamybos linija

Gamyklos gamybinis pajėgumas – iki aštuonių mašinų per dieną. 2022-ais metais, skaišiuojant nuo 1972 m., gamykloje iš viso pagaminta daugiau nei 35 000 miško technikos vienetų.

„John Deere“ sukaupė didžiulę patirtį mašinų ir įrangos gamybos srityje. Ši patirtis naudojama Joensu gamykloje planuojant darbo metodus. Joensu gamykloje saugos priemonės, tikslūs darbo metodai ir tvarka padeda užtikrinti našų darbą ir darbuotojų saugą.

Miško technikos gamyba prasidėjo 1973 metais nuo medvežių surinkimo. Iš pradžių per metus buvo pagaminama nuo kelių dešimčių iki šimto vienetų. Dar ir šiandien legendiniai aštuntojo ir devintojo dešimtmečio „Lokomo“ modeliai 909, 919 ir 939 prisimenami kaip tų laikų miško technikos technologijos simbolis.

Nuo 1995 metų Joensu gamykloje miško technikai skiriamas išskirtinis dėmesys. Paskutiniame XX a. dešimtmetyje žalios miško mašinos buvo pavadintos „Timberjacks“ ir taip vadinosi iki 2005 m., kai šį prekės ženklą pakeitė „John Deere“.

Nuo 2000 m. kompanija “Deere” Suomijoje investavo maždaug 370 mln. €, iš kurių maždaug 270 mln. € skyrė produktų vystymui bei mažmeninei prekybai, o maždaug 100 mln. € sudarė investicijos į gamyklą. 

„John Deere“ medvežėms ir medkirtėms buvo suteikta teisė naudoti suomiško kokybės ženklo – rakto su vėliavele – simbolį. Šis simbolis parodo, kad prekė pagaminta Suomijoje. Didžiuojamės Suomijoje pagamintos savo miško technikos patikimumu ir kokybe.

50 metų Joensu miško technikos gamyklai

„Rauma-Repola“ 1970 m. įsigijo „Oy Lokomo Ab“. „Oy Lokomo Ab“ gamykla buvo įkurta 1972 m. Joensu mieste, o gamyba pradėta 1972 m. rugsėjo 12 d. Iš pradžių gamykla gamino produkciją kitoms „Raumos-Repola“ gamykloms.

 • Lokomo 909

  1973

  „Oy Lokomo Ab“ Joensu gamykloje pagamintos pirmosios 909 medvežės.

 • Ösa AB

  1982

  „Rauma-Repola“ įsigyja Švedijos miško technikos gamintoją „Ösa AB“.

 • Lokomo Forest Oy

  1983

  „Rauma-Repola“ įsigyja Švedijos miško technikos gamintoją „Bruun Systems AB“. Tais pačiais metais prie „Rauma-Repola“ „Lokomo“ pramonės šakos įsteigiama miško technikos grupė. Bendrovės pavadinimas yra „Lokomo Forest Oy“.

 • Kockums 850

  1984

  „Rauma-Repola“ įsigyja Švedijos miško technikos gamintoją „Kockums Industri AB“.

 • FMG 910

  1987

  Įmonės pavadinimas pakeistas į „FMG Lokomo Forest Oy“ („Rauma-Repola“ miško mašinų grupė). Joensu gamykla pagamino 1000 miško technikos. Ratinių medkirčių gamyba sutelkta Filipstade, Švedijoje.

 • FMG rąstų keltuvas

  1991

  „Rauma-Repola“ 1989 m. įsigyja Kanados miško technikos gamintoją „Timberjack“. 1991 m. „Yhtyneet Paperitehtaat“ ir „Rauma-Repola“ susijungia. „Rauma Oy“ yra dukterinė „Repola Oy“ įmonė, kurioje sutelkta metalo ir mašinų pramonė. Miško techniką gaminančios bendrovės pavadinimas keičiamas į „FMG Timberjack Oy“.

 • Rąstų keltuvo variklis

  1994

  Miško techniką gaminančios įmonės pavadinimas keičiamas į „Timberjack Oy“.

 • Vaikščiojantis koncepcinis aparatas „Plusjack“

  1999

  „Repola“ ir „Valmet“ susijungia, o nauja įmonė „Metso“ nusprendžia atsisakyti miško technikos verslo. Joensu gamykla gauna aplinkosaugos sertifikatą ISO 14001.

 • „John Deere“ logotipas

  2000

  „Deere & Company“ įsigyja miško technikos verslą. Bendrovė pervadinta į „Timberjack Oy“, „John Deere“ įmonę.

 • „Timberjack“ medkirtės eilėje

  2003

  Ratinių medkirčių gamyba perkeliama atgal į Joensu.

 • „John Deere“ 1270D

  2005

  Bendrovės pavadinimas pakeistas į „John Deere Forestry Oy“, o prekės ženklas pakeistas į „John Deere“.

 • Joensu miško technikos gamykla ir „GreenPark“

  2015

  Greta gamyklos įkuriamas „GreenPark“ tiekėjų parkas. Visas sandėliavimas centralizuotas „GreenPark“ patalpose, patobulinta vidinė logistika. Joensu gamykla pagamino 25 000 miško technikos vienetų.

 • Joensu miško techniko gamyklos technologinė schema

  2020

  „Deere & Company“ investuoja 15 mln. EUR, kad padidintų gamybos pajėgumus Joensu gamykloje. Gamykloje pagaminta 32 000 miško technikos.

 • Suvirintojas Jarkko Tuononen tikrina suvirinimo roboto trajektorijas.

  2022

  Joensu gamyklos 50-ies metų jubiliejus. Baigtos plėsti gamybos patalpos. Gamykloje pagaminta 35 000 miško technikos.

 

 

„John Deere“ 1510G medvežis transportuoja rąstus miške

Mūsų aplinka

Visa nuo 2020-01-02 Suomijoje pagaminta „John Deere“ miško technika buvo gaminama panaudojant tik iš atsinaujinančiųjų šaltinių gautą energiją.