Darbas su gamta

Portugalijos rojus

Algarvėje saugomo gamtos draustinio viduryje įsikūrusiame „Quinta do Lago“ aikštyne klesti ne tik pasaulinės klasės golfo idiliškoje aplinkoje mėgėjai, bet ir labai įvairi laukinė gyvūnija.

Kitokia vieta nei visos kitos

Pačioje Algarvės „auksinio trikampio“ širdyje esantis „Quinta do Lago“ aikštynas tapo svarbiu golfo centru nuo pat jo įkūrimo daugiau nei prieš keturis dešimtmečius. Šiandien trys golfo aikštės šiame penkių žvaigždučių kurorte yra tarp geriausių Europoje, o visapusiškai atnaujintą Pietinę aikštę ypač pamėgo Europos turnyro profesionalai, čia bent aštuonis kartus vyko Portugalijos atvirasis čempionatas.

 • PAUL O’MAHONY

   

   

   

  Vyriausiasis kurorto vejų prižiūrėtojas, „Quinta do Lago“

  „Viena iš unikalių „Quinta do Lago“ ypatybių yra tai, kad mes dirbame nacionaliniame parke.“

  Paul O’Mahony
TX 4X2
TX 4X2

Vertingas išteklius

Įspūdingame Ria Formozos gamtos rezervato – neseniai išrinkto vienu iš septynių Portugalijos gamtos stebuklų – fone visų lygių golfo žaidėjai mėgaujasi įvairia ir it atvirukuose gražia žaidimo aplinka. Pasak vyriausiojo šio kurorto vejos prižiūrėtojo Paulo O’Mahony, šiai tobulai išpuoselėtai vietovei prižiūrėti reikia kruopštaus ir tikslaus vandens valdymo, nes šiame regione lyja retai, o saulė šviečia daugiau nei 300 dienų per metus.

„Mes labai racionaliai naudojame vandenį. Laistome tik naudodamiesi gautais duomenimis, o ne tiesiog įjungiame laistymo sistemą. Laistome tik kai sumažėja procentinė drėgnumo vertė.“

Nuno Fahinha

Atsakingumas ir tvarumas

Paulas ir jo kolegos niekada nepamiršta, kiek vandens jiems reikia paimti iš žemės norint palaikyti puikią žaidimo vejų būklę. Naudodami specialią programinę įrangą ir zondų sistemą ridenimo aikštelėse ir visame aikštyne jie matuoja faktinį drėgmės kiekį dirvožemyje. Be to, veja laistoma tik kai tai būtina, o planuojant į ateitį didelę svarbą įgauna pakartotinis vandens iš kitų kurorto zonų naudojimas.

„Pagal ilgalaikę strategiją infrastruktūra bus plėtojama taip, kad galėtume išvalyti pakankamai vandens aikštynams laistyti ir nereikėtų naudoti požeminių vandeningųjų sluoksnių.“

Vienu ritmu su gamta

Ria Formozos gamtos draustinis driekiasi 60 km palei Algarvės pakrantę. Unikalioje jo ekosistemoje, kuri aprėpia gėlo ir sūraus vandens lagūnas, druskožemius, rifus ir barjerines salas, gyvena labai įvairūs gyvūnai. „Quinta do Lago“ golfo aikštynų aplinkoje (kurioje gausu „girdyklų“) daug dėmesio skiriama darbui su nacionalinio parko administracija ir netgi vietiniais laukinių gyvūnų reabilitacijos centrais.

„Daug laukinių gyvūnų, kurie buvo sužeisti ir išgydyti, vėliau perduodami „Quinta do Lago“ ir taip grąžinami į mūsų golfo aikštynus bei natūraliai sukurtas buveines.“

1200
TX 4X2
2653B

Tvari biologinė įvairovė

Aikštynuose taip pat yra „viešbučių“ vabzdžiams ir inkilų paukščiams bei šikšnosparniams. Ir žinoma, visi golfo aikštynams laistyti naudojami ežerai yra tinkamos buveinės žuvims, varlėms ir įvairiems kitiems gyviams. Tai yra darbo dalis – Paulas mano, kad visi golfo aikštynų tvarkytojai turėtų mokėti kurti ir tobulinti buveines, prisidedančias prie biologinės įvairovės.

„Per šiuos metus įrodėme, kad galime didinti vietinių Algarvės rūšių populiaciją ir kiekį.“

TX 4X2

Geriau nei puikiai

Šiame aukščiausios klasės golfo kurorte Paului ir 70 jo kolegų per dieną tenka atlikti daug darbų. Bet jis nedvejodamas pripažįsta, kad siekiant išlaikyti aikštyne aukščiausius standartus labai didelė svarba tenka stipriam atstovų tinklui. Jis prisimena atstovo atsakymą į skubų „Quinta do Lago“ prašymą, nes tai išties padėjo neuždaryti aikštyno.”

„Septintą valandą ryto paskambinęs vietinis atstovas pasakė: nesijaudinkite, gausiu jums daugiau traktorių. Tokia paslauga nepaprastai sutvirtino mūsų santykius ir būtent tuo vieni tiekėjai skiriasi nuo kitų.“

Raskite artimiausią atstovą

Raskite artimiausią atstovą

Raskite „John Deere“ atstovą