Surinkti žolę ar nesurinkti

Gerai, visi mėgsta tobulai nusiurbtos, itin švarios ir vešlios vejos be lapų ar šakelių išvaizdą. Bet ar tai geriausiai tinka žolei?

Surinkimo sistemos yra labai patogios ir efektyvios. Iš tiesų džiugu, kai pjaunama žolė ir viskas sutvarkoma vienu metu. Bet graži išvaizda ir patogumas surenkant žolę yra tik viena medalio pusė.

Taip yra todėl, kad žolės pabirose yra maistingų medžiagų, kurias gali įsisavinti veja. Tai, galima sakyti, nemokamos trąšos. Taigi, jei planuojate turėti išpuoselėtos išvaizdos veją be lapų, šakelių ir žolės pabirų, taip pat neturėtumėte pamiršti patręšti, kad pakeistumėte maistingas medžiagas, kurias pašalinate surinkę pabiras.

Kita vertus, jei jūsų veja ilgesnį laiką buvo nepjaunama, žolę nupjovus naudojant šoninio išmetimo funkciją arba žolę nupjovus ir mulčiavus gali atsirasti senos žolės sluoksnis, gniužulų, tuščių plotų, gali apimti vejos ligos. Tokiomis aplinkybėmis surinkti žolę yra tinkamas pasirinkimas. Kuo greičiau, tuo geriau.

Taigi, turbūt visuomet geriausia rinktis sveiką pusiausvyrą. Reguliariai pjaukite žolę ir nupjovę palikite nuobiras ant vejos bent trumpam laikui. Tai ilgainiui padės vejai išlikti sveikai ir vešliai.