Pavasaris – metas pasirūpinti senos žolės sluoksniu

Apie ką kalbame? Tas negyvos vejos žolės sluoksnis, kuris slepiasi vejoje, vadinamas senos žolės sluoksniu. Štai priežastys, kodėl jo nemėgstate, ir kaip to atsikratyti.

Ar kada nors pastebėjote tą negyvos žolės ir kitų organinių medžiagų likučių sluoksnį, kuris susikaupia vejoje per rudenį ir žiemą? Tai vadinama senos žolės sluoksniu, vejai blogai, kai jis per didelis, vadinasi, tada jį reikia pašalinti.

Kodėl per didelis senos žolės sluoksnis yra blogai? Todėl, kad jis gali sutrukdyti patekti vandeniui ir maistingoms medžiagoms ten, kur jie turi patekti – į šaknų sritį. Tad jeigu norite sveikos, storos ir atsparios žolės, atkreipkite dėmesį į tą senos žolės sluoksnį. Kad senos žolės sluoksnis per didelis, puikiai parodo einant per veją juntamas klampumo pojūtis.

Geriausias metas pašalinti senos žolės sluoksnį yra pavasaris, po aktyvaus žolės augimo etapo ir kelis kartus nupjovus žolę. Auginant šiltojo metų laiko žolę, tai reiškia, kad senos žolės sluoksnį reikia pašalinti vėlai pavasarį, o auginant šaltojo metų laiko žolę, naudingiausia senos žolės sluoksnį pašalinti anksti pavasarį arba anksti rudenį.

Taigi, kaip geriausia atsikratyti per didelio sluoksnio senos žolės? Jei vejos paviršiaus plotas nėra labai didelis, tam tiks ir senas geras grėblys.

Tačiau didesnėms vejoms yra senos žolės sluoksnio šalinimo technologija, kuri veikia su jūsų X100: 40 col. John Deere skarifikatorius. Naudokite jį, norėdami efektyviai suardyti ar pašalinti susidariusį senos žolės sluoksnį su 20 spyruoklinių virbalų, o jei reikia, galite pridėti iki 45 kg svorio. Jei norint pasiekti veją jums reikia pervažiuoti per šaligatvį, įvertinsite skarifikatoriaus transportavimo režimą.