Auksinė žolės pjovimo taisyklė

Jei būtų tik viena taisyklė, kurios reikia laikytis pjaunant žolę, ji būtų tokia: vienu kartu nupjaukite ne daugiau nei 1/3 žolės lapų.

Jei jums patinka viską daryti paprastai ir kad būtų lengva atsiminti, galite laikytis šios paprastos praktinės taisyklės: nepašalinkite daugiau nei vieno trečdalio lapų audinio per vieną žolės pjovimą. Štai ką apie tai sako specialistai:

„Kuo žemiau pjaunate, tuo žolę turite pjauti dažniau, kad išlaikytumėte pageidautiną aukštį nepašalinę daugiau nei trečdalio augalo“, – teigia Peter Landschoot, Pensilvanijos vejos žolės specialistas. Jis pastebi, kad, esant trumpesnei vejai, taip pat dažniau susiduriama su piktžolėmis, nes vejos danga nėra tokia stora. Kai vejos dangoje yra tarpų, dirvožemį pasiekia daugiau šviesos ir sudygsta piktžolių sėklos..

Jei leidžiama, kad veja užaugtų per aukšta, o tada drastiškai nupjaunama, tai gali nuvarginti žolę. Nuvargusi žolė iš šaknų sistemos pradės siurbti maistines medžiagas, šaknys sumenkės ir galiausiai veja pradės retėti ir nebebus sveika, teigia Clint Waltz, Džordžijos universiteto ekstensyvaus ūkininkavimo vejos žolės specialistas.