Natūrali piktžolių augimą slopinanti priemonė

Mulčiavimas turi daug pranašumų. Be piktžolių augimo sumažinimo, jis išlaiko dirvožemio drėgmę, pagerina sveiką dirvožemio būklę bei derlingumą ir bendrai prisideda prie patrauklios sodo išvaizdos.

Mulčiavimas reiškia, kad lysvėse esantį dirvožemį padengiate natūralia medžiaga, tokia kaip smulkinta žievė. Šis ekologinės daržininkystės būdas naudojamas dirvožemiui apsaugoti ir aprūpina maistinėmis medžiagomis.

Vėjas, orai, sausra: lysvėse esantis dirvožemis veikiamas daugybės išorės įtakos veiksnių. Dėl to gali būti naudinga uždėti apsauginį sluoksnį vadinamojo mulčio pavidalu. Sodininkai išmoko šį principą iš gamtos – po viso to beveik nelieka pliko dirvožemio: lapai, nulūžusios šakos, augalai ar juodžemio sluoksnis paprastai dengia žemę natūraliai. Jei mulčiuojate tinkamai, dirvožemis lieka drėgnas, vėjas negali jo išdžiovinti, o vanduo taip greitai neišgaruoja. Lietus savo ruožtu sugeriamas dirvožemyje ir jo neišplauna. Apsauginis sluoksnis taip pat veikia kaip šildoma danga, tokiu būdu gali pagreitinti augalų augimą ir neleisti augti piktžolėms. Mulčias gali netgi padidinti vaisinių augalų ir daržovių, kurie yra itin termofiliniai augalai, derlių.

Naudingi pagalbininkai, pavyzdžiui, kirminai, bakterijos ir mikroorganizmai išpurena dirvožemį po mulčiu ir išskaido organinę dangą iš sodo drožlių ir pan., suteikdami dirvožemiui maistinių medžiagų ir padidindami juodžemio sluoksnį. Pastebėsite, kad laistyti reikia rečiau, ir mažiau laiko praleisite patys purendami tinkamai mulčiu padengtos lysvės dirvožemį.

Naudodami praktišką priekabą, kurią galite papildomai įsigyti X100 traktoriui, galite greitai ir patogiai nuvežti dar didesnį kiekį mulčio iki pat augalų lysvių.