Jūsų sodas – žydėjimo įkarštyje per visą sezoną

Atlikus nedidelę paiešką ir susiplanavus, spalvingos gėlės gali būti augti nuolatos – nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Pasižiūrėkime, kaip galite tai pasiekti.

Ar esate su tuo susidūrę? Kupini energijos ir jaudulio, prasidedant pavasariui užsukote į daigyną ir nusipirkote visus tuos gražiai žydinčius augalus, kuriais susiviliojote – pasiruošę paversti savo sodą rojumi vasaros laikotarpiu. Juos pasodinote ir viskas atrodo fantastiškai. Kurį laiką. Tačiau vos po kelių mėnesių niekas nebežydi, o jūsų žavingas sodas pradeda atrodyti nykiai.

Taip neturėtų nutikti. Užuot apsipirkę impulsyviai, skirkite laiko pasikalbėti su specialistais vietos daigyne. Atsižvelgdami į sąlygas jūsų sode, jie gali tiksliai įvardyti, ką reikia pasodinti, kad sode užtektų spalvų bet kuriuo laikotarpiu.

Nebloga mintis būti metodiškiems, kurti detalius planus ir surinkti gerą augalų mišinį iš šių kategorijų: trumpi, vidutinio aukščio ir aukšti augalai; augalai su daug lapų, išsilaikantys per visą sezoną; ir augalai, žydintys pavasarį, anksti vasarą, vidurvasarį, vėlai vasarą ir rudenį. Kad tai būtų įperkama, ilgalaikiška ir reikėtų nedaug priežiūros, pamėginkite daugiau auginti daugiamečių augalų vietoj vienmečių.

Išsirinkite mėgstamas spalvas ir suformuokite augalų grupes, kurios žydės kartu. Pavyzdžiui, viename lysvės gale gali būti sugrupuoti birželį žydintys augalai, tokie kaip sibirinis vilkdalgis ir pentinius, o kita birželį žydinčių augalų grupė – priešingame lysvės gale. Likusi lysvės dalis užpildoma augalais su žalia lapija, kurie kartu žydės vėliau. Jei po visur pasklidę pernelyg daug žiedų, tiesiog dairomasi aplinkui. O ši kompozicija atkreipia dėmesį į konkrečią vietą ir leidžia pasimėgauti grožiu.

Viską įsigyti ir kartu pasodinti turite pavasarį, jei įmanoma. Patys nuspręskite, kur sodinti savo augalus – pasitelkite vaizduotę ir šiek tiek paeksperimentuokite. Tiesiog paimkite visus augalus ir vietoje išdėliokite jų vazonėlius, kol atrodys taip, kai reikia. Ilgi, vidutinio ilgio, trumpi kuoliukai ir spalvotos vėliavėlės gali padėti sekti augalų aukštį ir žydėjimo laiką, nes daugumai augalų dar yra vegetacijos periodas. Jeigu kompozicija jums patinka, išdėliokite augalus iš tikrųjų. Taip gaunamas maksimalus žydėjimas vienoje sodo kvadratinėje pėdoje, sumažėja piktžolių ir padeda pristabdyti augalus, linkusius išplisti, dėl to reikia mažiau priežiūros.

Štai receptas. Skirkite šiek tiek laiko planavimui, o tada tiesiog įgyvendinkite, smagiai praleiskite laiką ir nesijaudinkite dėl tobulumo. Mėgaukitės procesu ir būsite sužavėti rezultatais.