Siekiame aukso

„John Deere“ 1910G šachtoje

„John Deere“ 1910G medvežis yra žvėris miške, bet kaip jūs pavadintumėte 1910G aukso kasykloje? Atrodo, kad 1910G taip pat yra tikras monstras kasybos tunelyje – taip rodo patirtis iš Suomijos Laplandijos.

Atidaryta Laplandijoje, Suomijoje, Kittilä kasykla šiuo metu yra didžiausia aukso kasykla Europoje. Kasykloje, kurią valdo „Agnico Eagle Finland Oy“, yra mobilus „Sandvik Rhino 100“ gręžtuvas, kuriam vežti naudojamas „John Deere“ 1910G. Tuomas Kyykkä atstovauja Suomijos bendrovei „TRB-Raise Borers Oy“, kuri gamina ir pritaiko gręžtuvus pasauliniams klientams. Pasak Kyykkä, Kittilä atveju standartiniuose pramonės portfeliuose nebuvo rasta veiksmingo sprendimo, nes keliamoji galia nebuvo optimali, o kabinos funkcijos nebuvo pakankamai mobilios. “Pagal šią koncepciją kasykloje tikrai yra naudinga visiškai apsisukanti kabina, – aiškina Kyykkä. Kittilä aukso kasykla 1910G gavo 2017 m.

Smagu važiuoti

Pasak Kyykkä, atsiliepimai iš kasyklos buvo labai teigiami: be puikaus našumo ir ergonomikos, 1910G yra tikras džiaugsmas naudotis. “Gana aišku, kad tai operatorių labiausiai mėgstama mašina su lygiuojančia kabina ir puikiu matomumu aplinkui”, – sako Kyykkä ir priduria, kad, pavyzdžiui, įveikti aštuonių valandų pamainą yra daug lengviau, ergonomiškai kalbant, kai 1910G važinėjate visą dieną. Tačiau 1910G nebuvo pirmoji 1910 serijos mašina Kittilä. Pasirodo, jau 2010 m. pradžioje, kalbantis su „John Deere“ profesionalais Tamperėje, Suomijoje, greitai paaiškėjo, kad 1910E gali būti kaip tik tas bilietas į aukso kasyklą.

Kasate giliau? 

1910E buvo pakankamai atsparus, kad galėtų dirbti bet kurioje šachtoje, be to, jis turėjo besisukančią ir išsilyginančią kabiną, todėl puikiai tiko sudėtingiems kasybos darbams. Kiti etapai: „John Deere“ įgula Joensuu (Suomija) iš anksto sukomplektavo 1910E, nuimdami strėlę ir krovinių skyrių, taip pat padarydami mašiną žemesne. Tada „TRB-Raise Borers“ ėmėsi toliau modifikuoti 1910E, įdiegdami vežėjui daug savo sprendimų. “Kabinoje taip pat atlikome keletą pakeitimų, įdiegėme operatyvią valdymo sistemą ir, pavyzdžiui, sumontavome ekranus”, – sako Kyykkä.

Gamybos didinimas

2014 m. naujasis “Deer-Rhino” išvyko į Laplandiją su dideliais lūkesčiais ir netrukus tapo akivaizdu, kad gręžtuvas iš yra žymiai našesnis, o tai labai padidino kasdienę gamybą. 1910E modelis pasirodė esąs labai patikimas, o prastovos laikas buvo minimalus. Tai reiškė, kad netrukus atėjo laikas įsigyti kitą darbinį arkliuką, todėl po trejų metų pasirodė 1910G. Pasak Kyykkä, du pakeliami gręžtuvai yra gana universalūs, galintys gręžti aukštyn arba žemyn, o juose yra keturi skirtingi gręžimo moduliai. “Grąžtai yra pakankamai lengvai keičiami – net ir pirmą kartą dirbančiam operatoriui tai užtruks tik apie dvi valandas”, – sako Kyykkä.  

„In The Forest“ 2/2020