Kylame į dangų

1510G su ilgu kranu

Islandija yra didelė sala su nelygiu kraštovaizdžiu, kurį suformavo ugnikalnių išsiveržimai visos šalies istorijos metu. Ten vyrauja nuolat kintantys, šąlantys orai ir dėl miškų trūkumo nėra visiškai jokios užuovėjos nuo siaučiančių vėjų. Skamba dramatiškai? Tačiau tai tik eilinė diena jų “laukiniame biure”, kai „Landsnet“ techninės priežiūros komanda sulipą į didelį visais keturiais ratais varomą automobilį ir važiuoja prie aukštos įtampos elektros linijos kalnuose į rytus nuo Reikjaviko miesto. 

Jiems yra duota užduotis pakeisti izoliatorius 25 metrų aukštyje. Energija iš šios linijos dalies buvo išjungta tiek laiko, kiek reikia darbui užbaigti. Nuo 2020 m. vasaros dauguma techninės priežiūros darbų buvo atliekami naudojant visiškai naują mašinos koncepciją: „John Deere“ 1510G miškavežį, kaip pagrindinę mašiną, su įrengtu „Palfinger“ kranu, kuris gali pasiekti beveik 30 metrų aukštį. Maksimalus važiavimo greitis viršija 20 km/h, besisukanti ir išsilyginanti kabina, prailgintas vežimėlis ir pakloto mentė, – „John Deere“ miškavežis neprilygstamai prisitaiko prie reljefo ir užtikrina kėlimo stabilumą „Landsnets“ reikmėms. Plėtros projektas buvo įgyvendintas pasitelkus tikrai tarptautinę komandą, kurioje dalyvavo „John Deere“ gamykla Suomijoje, „John Deere“ atstovai Norvegijoje ir Vokietijoje bei „Palfinger“ atstovai Austrijoje ir Islandijoje. 

Puikus prisitaikymas prie reljefo ir geriau užtikrinama darbo sauga

Naujoji mašina atitiko visus filialo vadovo Ragnaro Bjarni Jónssono, „Landsnet“ projekto vadovo, lūkesčius: “„Mūsų komanda atlieka aukštos įtampos elektros linijų ir pastočių priežiūros, statybos ir remonto darbus. Dėl sudėtingo reljefo ir oro sąlygų, didžiulių kranų perkėlimas į darbo vietas tapo sudėtinga užduotimi mums ir nė vienas iš anksčiau naudotų įrenginių neatitiko visų mūsų poreikių. Norėjome pagerinti savo galimybes ilgesniu pasiekiamumu, kai galime pakelti krepšį ir turėti didesnes prisitaikymo prie reljefo galimybes. Taip pat buvo svarbūs geresnė asmens sauga ir aplinkos veiksniai, pvz., mažesnės degalų sąnaudos. Norėjome turėti stabilesnę mašiną, kuri leistų išnaudoti visas naujausių kranų ypatybes, net ir ant šlaitų, naudojant strėlės pasvirimo sistemą. Taip pat turime mokėti dirbti per didžiausias sniego audras, kai vėjas siekia 50 metrų per sekundę. Išnagrinėjome daugybę variantų, bet priėjome prie išvados, kad miškavežis bus mums pats išsamiausias sprendimas. Jame vienoje mašinoje sujungiama dauguma mūsų atliekamo darbo aspektų: tai mašina su guminėmis padangomis, kas yra didelis privalumas esant geroms sąlygoms, kai bet kuri kita mašina gadintų žemę. Palyginti su traktoriumi, ant miškavežio galite sumontuoti daug didesnį kraną,; sako Jónsson. 

Galingas kranas su pasvirimu ir stabilizatoriais 

Stabilizer and John Deere 1510G“1510G miškavežis puikiai tinka darbui su 12–25 metrų aukščio elektros linijomis. Jis turi labai galingą žmonių kėlimo kraną. Pakreipimo sistema yra nuostabi. Labai sunku pastebėti, kaip mašina gali apvirsti, kas atsitikdavo su kita bekelės įranga. Kabinos išlyginimo sistema puikiai susitvarko su nuolydžiais tiek į šonus, tiek kylant aukštyn ir žemyn, ir tai yra fantastiška mašina važiuoti su besisukančia kabina. Dėl pagrindinės mašinos ilgio ir svorio galite tiesiog pamatyti ir pajusti, kokia stabili yra mašina dirbant su kranu. Stabilizatoriai mašinos šone suteikia papildomo saugumo. Naudodami krano pakreipimą, mes visada gauname stabilią ir tiesią platformą, kad galėtume keltis tiesiai. Šlaituose kėliant tiesiai, kranas pakrypsta iki 25 laipsnių pakreipimo diapazono, o tai yra didžiulis žingsnis į priekį, – daro išvadą Jónsson. 

Pagrindinis operatorius Rúnar Freyr Rúnarsson taip pat yra patenkintas nauja mašina: “Bus daug įvairių užduočių, kurias atlikdami galėsime naudotis naująja mašina: izoliatorių keitimas, medinių stulpų kėlimas, žmonių kėlimas, visi remonto darbai ir ledo pašalinimas nuo linijų. Ši mašina tikrai išpildė visus mūsų norus, – apibendrina únarsson. Lietus ir stiprus vėjas tęsiasi visą vėlyvo rudens dieną. Nepaisant atšiaurių sąlygų, „Landsnet“ įgula gali būti patenkinta grįžusi į miestą, nes baigiasi dienos šviesa: dienos darbai vėl buvo atlikti efektyviai ir saugiai. 

 

 

„In The Forest“ 1/2020