
JOHN DEERE yra įsipareigojusi teikti novatoriškus sprendimus tvariai miškininkystei ir miško technikos gamyboje. Pažangūs operatoriui padedantys įrankiai sukurti taip, kad supaprastintų užduotis, o pirmenybė teikiama aplinkosauginiam sąmoningumui, padedant sumažinti poveikį miško paklotei ir medžiams. Mūsų miško technikos gamykloje siekiama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, mažinti atliekų kiekį ir maksimaliai padidinti jų perdirbimą. Nuolat tobuliname ir diegiame naujas technologijas, kurios leidžia mažinti poveikį aplinkai ir efektyviau vykdyti veiklą.
Didžioji dalis miško technikos išmetamo CO2 kiekio susidaro ją naudojant. Siekdami išspręsti šią problemą, daugiausia dėmesio skyrėme degalų suvartojimo mažinimui, kad sumažintume technikos anglies dioksido pėdsaką. Mūsų pastangos leido daugiau kaip 20 % sumažinti degalų sąnaudas vieno kubinio metro paruošimui lyginant E serijos ir H serijos medkirtes. Be to, nuo 2024 m. mūsų varikliai sertifikuoti kaip naudojantys atsinaujinantį dyzeliną, sumažinant CO₂ emisiją iki 90 %.
Suprantame, koks svarbus miško mašinų operatorių vaidmuo išsaugant natūralias buveines. Siekdami padėti jiems atlikti svarbų darbą, sukūrėme tokias naujoviškas funkcijas kaip IBC ir IHC. Mūsų operatoriui padedantys įrankiai ne tik supaprastina užduotis, bet ir teikia pirmenybę aplinkosauginiam sąmoningumui. Turėdami daugiau laiko stebėti miško aplinką, operatoriai gali atlikti miško ruošos darbus gamtai draugiškiausiu būdu. Mūsų pažangiausia „ TimberMatic Maps“ programinė įranga pateikia realaus laiko duomenis, kad būtų galima tiksliai planuoti ir sumažinti poveikį miško paklotei ir medžiams.
Pirmenybę teikiame mūsų miško technikos ilgaamžiškumui ir našumui, todėl naudojame aukštos kokybės medžiagas ir komponentus. Mūsų techninės priežiūros sutartys padeda užtikrinti, kad jūsų mašina išliktų geriausios būklės, sumažina atsarginių dalių poreikį ir nenumatytų remonto darbų riziką. Mūsų išsamios garantijos ir aptarnavimo sutartys pabrėžia ilgesnio mašinos gyvavimo ciklo vertę. “JOHN DEERE Reman” dalys, įskaitant variklius ir hidraulinius komponentus, yra restauruojamos siekiant sumažinti naujų žaliavų naudojimą.
Mūsų miško technikos gamykloje Joensuu, Suomijoje, siekiama mažinti atliekų kiekį kiekviename gamybos etape. Nuo 2012 m. iki 2023 m. atliekų kiekis tonai sumažėjo įspūdingai – net 16 %. Įsipareigoję siekti, kad į sąvartynus nepatektų jokių atliekų, užtikriname, kad visos atliekos būtų perdirbamos. Nuolat stengiamės didinti gamybos metu susidarančių atliekų perdirbimo lygį ir aktyviai kuriame naujus metodus pakuočių medžiagų atliekų kiekiui sumažinti.
Mes pirmaujame mažindami anglies dioksido pėdsaką. Mūsų miško technika Joensuu gaminama naudojant atsinaujinančią energetiką. Be to, Tamperės ir Joensuu gamyklose įdiegėme saulės elektrines ir saulės kolektorius, kad pagerintume savo ekologišką veiklą. Nuo 2012 m. iki 2023 m. energijos suvartojimą vienai pagamintai tonai sumažinome įspūdingais 27 %. Nuo 2017 m., kai buvo priimtas protokolas dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų, mes pasiekėme įspūdingą 79 % išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažinimą. Be to, gamyboje naudojame tik atsinaujinantį dyzeliną, taip toliau mažindami šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.
Vykdome keletą projektų, skirtų netiesioginėms gamybos emisijoms sumažinti. Viena iš pagrindinių iniciatyvų – didinti plieno, kurio gamyboje nenaudojamos iškastinės žaliavos, naudojimą. Kituose projektuose daugiausia dėmesio skiriama žiedinės ekonomikos principų integravimui į miško technikos gamybą. Siekiame atrinkti medžiagas ir komponentus, kurie palieka mažesnį anglies dioksido pėdsaką ir yra gaminami taikant tvarius procesus. Mūsų tikslas – 95 % perdirbamumas, užtikrinant, kad didelę dalį medžiagų būtų galima perdirbti į naujas žaliavas, kai baigsis miško technikos gyvavimo ciklas.
Mūsų klientai dirba visame pasaulyje. Taigi ir mes dirbame taip pat. Nesvarbu, ar padedame ūkininkams tiekti maistą ant stalų, ar statybininkų brigadoms tiesti mus jungiančius kelius, JOHN DEERE dirba kiekvienam planetos žmogui, net kai dirbame dėl pačios planetos.