EIGULIŲ IR MEDŽIOTOJŲ KARTA

Karlas Mitterhauseris greičiausiai nesutvertas darbui biure. Laimei, jis tapo eiguliu ir medžiotoju. Kadangi jau 12 Mitterhauserių kartų rūpinosi miškais, flora ir fauna, bet koks kitas darbas atrodo neįmanomas. Šeimos atsiminimuose kalbama net ir apie drąsias elnių medžiokles su Austrijos imperatoriumi Pranciškumi Juozapu. Karlas Mitterhauseris tęsė šeimos tradiciją: buvo aistringas eigulys ir medžiotojas daugiau nei 30 metų.
BŪDAMAS 50-IES, ESU PAKANKAMAI RAMUS IR PATENKINTAS. AŠ MYLIU SAVO DARBĄ IR MĖGSTU JĮ DIRBTI.
KARLAS MITTERHAUSERIS

KARLO MITTERHAUSERIO TERITORIJA

Karlo Mitterhauserio teritorija apima apie 8 500 hektarų vakarų Austrijoje. Ji tęsiasi nuo Zilertalio slėnio apačios tiesiai iki 3 000 m virš jūros lygio. Tačiau laukiniai gyvūnai vis tiek ieško kalnų viršūnių, juokauja Karlas. Anksčiau čia buvo 6 eiguliai ir miškų ūkis; dabar Karlas Mitterhauseris rūpinasi miškais ir laukiniais gyvūnais beveik vienas. Tačiau ne visai vienas, nes alpių dašbrakų veislės Besė, kai tik gali, visada padeda savo šeimininkui.
IŠ VISO RŪPINUOSI APIE 8 500 HEKTARŲ PLOTU. 4 500 SUDARO MIŠKAS, VISA KITA – KALNAI IR ALPIŲ GANYKLOS.
KARLAS MITTERHAUSERIS

KASDIENIS MEDIENOS APDOROJIMAS

Eigulys ir medžiotojas mėgsta dirbti su gamta ir gamtoje. Tačiau mes vis tiek turime uždirbti pinigų, sako jis, todėl medieną surenkame kasdien. Visi turi namus, visiems reikia baldų, sako Karlas Mitterhauseris. Jis prižiūri medžių kirtimą ir medienos pristatymą į gamyklas, palaiko miško tvarką – pašalina nukritusius medžius ir šakas. Kitu atveju, žievėgraužis pradeda greitai daugintis, sako Karlas Mitterhauseris, ir tada jau yra didelė problema.
MANAU, KAD TURĖTUMĖTE RIMTAI PAGALVOTI PRIEŠ TAPDAMI EIGULIU. JŪSŲ RANKOSE ATSIRANDA NEĮTIKĖTINAI SVARBUS TURTAS – MŪSŲ NATŪRALI APLINKA.
KARLAS MITTERHAUSERIS
GATOR“ YPATYBĖ
GALINGAS SUKTUVAS

MEDŽIOTOJAS IR JO FAUNA BEI FLORA

Medžioklė – Karlo Mitterhauserio darbo dalis. Vasarą jis prižiūri floros ir faunos išteklius; iškritus sniegui rūpinasi, kad gyvūliai turėtų ką ėsti. Anksčiau elniai pasitraukdavo žiemoti į šiltesnius regionus. Šiandien turizmas ir eismas atskyrė Alpių kelius, tad gyvuliai turi likti šaltame vakarų regione. Kai žemę kloja du metrai sniego, gyvuliai numirtų iš bado, – paaiškina eigulys ir medžiotojas. – Būtent todėl žiemą šeriame juos šienu.
GATOR“ YPATYBĖ
IKI GALO ATSIVERIANTIS PRIEKINIS LANGAS
ŠIS DARBAS TURI DAUGYBĘ SKIRTINGŲ IR BESIKEIČIANČIŲ LYGMENŲ.
KARLAS MITTERHAUSERIS

BESIKEIČIANTI PROFESIJA

Karlo Mitterhauserio teritorijoje žmonės apdoroja medieną, ūkininkauja, prižiūri Alpių ganyklas ir laukinius gyvūnus. Tačiau Austrijos Ziltertalyje yra išplėtotas turizmas, slidinėjimo šlaitai ir daugybė būdų laisvalaikiui leisti. Eigulys ir medžiotojas sako, kad tarp skirtingų interesų visada reikia rasti kompromisą. Šiandien tai yra darbo dalis, kaip ir neatsilikimas nuo naujausių technologijų. Darbas kinta visą laiką, sako Karlas Mitterhauseris, todėl negalima atsilikti.
DAŽNAI PAMOKAS VEDAME MIŠKE IR VEDAMĖS TEN VAIKUS. MAN PATINKA PADĖTI JAUNIEMS ŽMONĖMS PASTEBĖTI GAMTĄ IR JUOS SUPANČIĄ APLINKĄ. JIE YRA MŪSŲ ATEITIS.
KARLAS MITTERHAUSERIS

SODINIMAS KELIOMS KARTOMS

Kai nukertami brandūs medžiai, žemuose slėniuose Karlui Mitterhauseriui labiausiai patinka sodinti jaunus medžius: egles, maumedžius, pinijas ir kėnius. Pagrindo ruošimas ateinantiems 150 metų gali būti iš tikrųjų įspūdingas, – pripažįsta eigulys ir medžiotojas. Ir kas žino? Jei šeimos tradicija bus pratęsta, galbūt vieną dieną jo anūkai kirs medžius, kuriuos jis pasodino šiandien.
John Deere Gator Series

John Deere“ Gator“ Serija

Atraskite Asortimentą